Siųsti atsiliepimą
El. paštas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Prisijungę vartotojai

Offline

Vizualizacijų kūrimo ir modeliavimo karjeros perspektyvos

ForumaiBendrasPagalba, patarimaiVizualizacijų kūrimo ir modeliavimo karjeros perspektyvos

Žinutės: 1375
Miestas: Colchester
Prisijungė: 2009-12-18
Vas 7, 2011
ramanauskius sako:
Sveiki,

Sukūriau naują tema nes...

Labai noriu sužinoti patyrusiu žmonių nuomones ir patarimus, del perspektyvų, Lietuvoje ir kitose šalyse...

Girdėjau, kad šioje srityje labiau vertinami architektūros studijas baigę specialistai, nei multimedijos specialybę. Pats asmeniškai baigsiu dabar muldimedijos studijas, programų ir pasirinkimų labai daug įvairiose srityse, bet pats asmeniškai noriu dirbti vizualizacijų kūrimo ir modeliavimo srityje.

Dbr klausimas į ka labiausiai darbdaviai atkreipia dėmesį įdarbindami šioje srityje, ko reikalauja? Ar užtenka dirbti su Autocadu ir 3D's Maxu? Ar būtina mano atveju dar baigti architektūros kursus/studijas? Ir ar reikalingos dizaino kursai/studijos?

Ar bus žmogui perspektyva, mokančiam dirbti/ kurti vizualizacijas tik pagal brėžinius?
0 Taškai

Žinutės: 593
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2006-09-10
Vas 7, 2011
Specnaz sako:
o kur tu cia taip girdejai ?
0 Taškai

Žinutės: 1424
Miestas: Royal Leamington Spa
Prisijungė: 2005-01-04
Vas 7, 2011
krz3d sako:
Apie architektura tai nezinau
bet manau svarbiausia yra portfolio ir tavo sugebejimai 🙂 taipat svarbu gebejimas dirbti komandoje ir charakterio savybes. O del diplomo tai tu gali but nors is kulinarija baiges manau nelabai kam rupes jeigu sugebesi parodyt kad sugebi gerai dirbt.
0 Taškai

Žinutės: 800
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2009-01-21
Vas 7, 2011
irisas sako:
visam pasaulyje yra svarbiausias portfolio, gebejimas dirbti komandoje, charakterio savybes, moketi dirbti grieztuose deadlainuose.
del programu mokejimo tai priklausomai nuo firmos. vieni dirba su maxu, kiti su maya, dar kiti su xsi ir tt. cia jau kur pakliusi bet svarbiausiai kad zinotum ka darai ir tai darytum gerai ir kad nebutum koks asilas kurio niekas nemegsta. o jei dar esi koks anekdotu karalius tai tu dievas 😀 .
0 Taškai

Žinutės: 59
Prisijungė: 2010-08-18
Vas 8, 2011
Simauskas sako:
Aš taip įsivaizduoju, kad Lietuvoje darbdaviui didesnį įspūdį, šiandien, padarytų architekto diplomas, nei multimedijos specialisto, jei abu jie pretenduotų į vizualizuoklio poziciją.
Bet paantrinsiu, kad protingas darbdavys žiūrės į pholio, o ne į diplomą.
0 Taškai

Žinutės: 289
Miestas: VLN
Prisijungė: 2008-04-02
Vas 8, 2011
kazlytis sako:
Na mano atveju tai pabaigiau vadyba turedamas 3d hobi. ir dabar dirbu reklamos agenturoja drozdamas visokius 3d dalykus ir animacija reklamoms. Tai manau cia priklauso daugiau nuo pacio zmogaus kaip jis pateiks save ir ka parodys darbdaviui 🙂 Nebent darbdavys yra toks kuriam reikia tik popieriaus kad baigiai, tai tokiu atveju geriau paciam padaryti gera sprendima ir i tokia imone neiti dirbti.

--

Gurgul gurgul gurgul I shit me self...
0 Taškai

Žinutės: 1375
Miestas: Colchester
Prisijungė: 2009-12-18
Vas 8, 2011
ramanauskius sako:
Įdomios nuomonės 🙂 gaila, kad tiek mažai nuomonių ...
0 Taškai

Moderator
Žinutės: 918
Prisijungė: 2008-03-31
Vas 8, 2011
Augis sako:
nueini į monster.com, monster.co.uk, monster.de, creativeheads.net ir pamatysi ko ieško.
0 Taškai

Žinutės: 174
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2008-11-28
Vas 8, 2011
EmbeR sako:
Na taip, bet visad smagu išgirsti patyrusio lietuvio nuomonę 🙂
0 Taškai

Žinutės: 212
Prisijungė: 2006-05-22
Vas 11, 2011
linnarri sako:
Architektai labiau jaučia erdvę, turi gerus komponavimo erdvėje įgūdžius, vizualizuojant pastatus moka parinkti charakteringesnius rakursus, atskleisti erdvės charakterį, gaudosi kažkiek koloristikoje, dėl ko gali sėkmingai dirbti su textūromis, turi skulptūros ir anatomijos pagrindus. Interjero kūrimo įgūdžiai taip pat pasitarnauja. Žodžiu, architektai išmoksta daug dalykų, kurie gali padėti pagerinti darbo su 3D kokybę. Kaip ten yra su tom multimedijom, tai nežinau, nes nesusidūriau.

Be to, žvelkime pragmatiškai. Architektas mokantis vizualizuoti, gali ir projektuoti ir efektyviai perteikti galvoje turimą idėją, nes kai architektas samdo atskirą vizualizatorių, tai šis dažnai nepataiko į projektuotojo pageidavimus ir tenka ilgai koreaguoti iki norimo rezultato.
+3 Taškai

Žinutės: 1375
Miestas: Colchester
Prisijungė: 2009-12-18
Vas 11, 2011
ramanauskius sako:
Aišku aišku 🙂 na jo cia ištikrųjų tiesa sakai kad architektas labiau gali perteikti tai 🙂 bet manau ir architektam laikui einant kyla visokiu nauju architektūriniu sprendimu ir keičia kažką 🙂 nemanau, kad pokšt ėmė ir padaro esme vizulkės ir yra manau padaryti ją kad paskui matytum kaip atrodo ir ka tuo atvėju keisti.

Bet aisq architektas visada turės pranašuma manau 🙂 Spėju tokiu kaip kursu nera 🙁
0 Taškai

Žinutės: 68
Miestas: Kretinga
Prisijungė: 2006-02-01
Vas 11, 2011
solatris sako:
linnarri, atvirai pasakysiu - nusishneki.
Taip, architektas gali padaryt kazkoki tai vaizda su ta pacia programa su kuria projektavo. Jei moka ten koki 3dsmax - irgi valio. Bet jis niekada nesupras tu subtilybiu, kurias zino tik viz specas, jis niekas nesupras kaip reikia protingai scena ishdeliot, kad iseitu padaryt tai ka isivaizduoja. Galu gale, "artist"o nepakeis jokia programa, kuria sugebes ishmokt architektas. taip kaip jis vien apie numerius.
Sorry, bet su tavim nesutinku..
Vizualizacijos, kaip paslauga, kencia tik nuo pienburniu studencioku, kurie mano esa keiti toj srity, ir daro viska uz deze alaus. Kur tuo tarpu tikri specialistai, kurie is to gyvena - merdi. Mano klausimas - kur jie po to dirbs...? Firmoj kokioj, kuri leis moket koki 1000Lt/men? Taip.... Bet tik del to kad patys pasistenget...
Nx. Piktas esu, gal neberashysiu...

Paskutinis redagavo: solatris 2011-02-11, 20:22

-1 Taškai

Žinutės: 68
Miestas: Kretinga
Prisijungė: 2006-02-01
Vas 11, 2011
solatris sako:
linnarri, paziurejau tavo veliausius... tai ka as zinau. matos kad akies neturi - moki skaiciuot ir tiek. nes tavo vizulkes, nepyk, atrodo kai Hayes Davidson dare priesh kokius 15 metu... tad...
-3 Taškai

Žinutės: 204
Prisijungė: 2004-05-27
Vas 11, 2011
VytuX sako:
O as linnarri pritarciau. Jei snekam apie CG artista, tai visai kas kita, tam reikia spec mokslu, ir architektas to nepakeis. Bet tema yra su konkreciu klausimu, tai apie ARCHVISUS. Pats ir projektuoju ir vizualizuoju, tai kiek teke duoti kietiems zmonems padirbeti, kai laiko ner, tai as ilgiau trunku isaiskinti, po to ne taip dar suprato, taisyti reikia, pridaro visokiu meniniu dalyku....Brrr... Arch vizulkese yra tam tikra specifika ir tiek.O pats sedi ir padarai. Rezultatai tenkina puikiai. Tai manau pats architektas ir supranta, ko ir kaip reikia, galiausiai, beprojektuojant pasimodelini ir pasitikrini tam tikras vietas. Be manes yra tikrai nemazai architektu, kurie patys darosi vizulkes, ir nieko cia blogo nematau. Manau reikia tik dziaugtis, kad technines galmybes leidzia paciam isreiksti kazkokias idejas. O jei per laika ivaldai gerai softa, tai tik i nauda. 🙂

--

0 Taškai

Žinutės: 212
Prisijungė: 2006-05-22
Vas 12, 2011
linnarri sako:
Solatris, kokias dar mano vėliausias? Kur tu jas pažiūrėjai? Neturiu aš čia nieko įkėlęs. Beje tavo teiginys: "...jis niekada nesupras tu subtilybiu, kurias zino tik viz specas, jis niekas nesupras kaip reikia protingai scena ishdeliot, kad iseitu padaryt tai ka isivaizduoja..." - totali pieva. Aš lygiai taip pat galiu teigti, kad tavasis artist'as niekada nesupras architektūros esmės, o architektas turės jam stovėti už nugaros ir rodyti, kaip nustatyti tinkamą kameros rakursą. 🙂 ))
0 Taškai

Žinutės: 1015
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2007-12-16
Vas 12, 2011
gestis sako:
kas jau kas, bet architektai tai tikrai geriausiai išmano erdvinės kompozicijos dalykus. Visą savo gyvenimą praleidžiame kažkokioje architektūrinėje aplinkoje. Tad kitaip ir negali būti, kad architektams tenka didžiausias krūvis padaryti tą aplinką kuo žmogiškesnę. Tad jiems ir tenka daugiasia mokytis kompozicijos dalykų. Pats esu skultorius, bet mano erdvės suvokimas yra sakyčiau "kamerinis". Ne be pagrindo prie didesnių projektų skulptoriai visada dirba kartu su architektais. Žinoma, yra ir bendrų kompozijos dėsnių, daugmaž galiojančių bene visoms dailės šakoms, dizainui ir architektūrai. Bet yra ir specifinių ar labiau akcentuotų. Vis dėlto Arch-vizualializacija - tai nėra vien tik architektūrinis produktas. Šiaip ar taip, ten yra 2d paveikslėlis, tad jo derinime yra pajungiamos ir grafikos, ir tapybos, ir visos kitos žinios. Galiausiai paskutinį sprendimą priima islavinta akis. Mat objektinę kompoziciją galima sudėlioti pagal nusistovėjusius ar priimtus standartus, bet įvedus splavą, apšvietimą, šešėlius, kompozicija jau gali subyrėti, mat skirtingos spalvos turi skirtingą "svorį" ir pan.
0 Taškai

Žinutės: 366
Prisijungė: 2005-12-04
Vas 12, 2011
Siger sako:
Įdomi diskusija užvirė tarp specialistų. Mano kukliu supratimu - teisūs ir vieni, ir kiti.
Tačiau labiau linkstu prie nuomonės, kad vienos srities profesionalas neturėtų gvieštis kito profesionalo darbo. Yra labai nedaug žmonių, sugebančių tikrai aukštame profesionaliame lygyje reikštis keliose srityse. Todėl ir manau, kad, tarkim, architektas ar dizaineris neturėtų atlikinėti vizualizatoriaus darbo: jie paprasčiausiai vargu ar turės tiek laisvo skirti įvairių šios profesijus niuansų: skaičiavimo varikliukų "plonybių", medžiagų kūrimo, postproduction'o ir pan.
Tačiau negalima jokiu būdu neigti ir tokių dalykų, kad architektas ar dizaineris tikrai geriau žinos, ko jis nori pats 🙂
Geras (tikrai geras) vizualizatorius tikrai nėra jau toks siauros srities specas: jam tenka pasinagrinėti ir kompoziciją, etc. Taipogi ne visai elementarių animacijos galimybių (pastaraisiais metais jau nepakanka paprasto kameros skrydžio), medžiagų ir optinės, šviesos fizikos dalykėlių, etc...
Tai yra lugiai tokia profesija, kaip ir architektas, dizaineris, programuotojas ir pan.
Protingai (dažniausiai taip ir būna, kai bendrauja profesionalai) bendradarbiaujant, paprastai vizeris puikiai supras architekto, dizainerio norus ir reikalavimus.
Taigi, kaip architektu netampama per keletą metų, taip ir aukšto lygio vizeriu taip pat.
Patiko vieno rusų (tikrai gero) vizerio pasakymas kažkuriame forume (laisvas vertimas iš atminties): "Tik po gerų 5-7 metų supratau, kiek dar man reikia žolės apkakoti..." O mokytis ir tobulėti reikia nuolat.
Ir pabaigai. Norintiems tapti vizeriais - tikrai nemanykite, kad tai yra lengva. Būtent tokia nuomonė vyrauja dėl gausybės prastų amatininkų, kurie tenkina neišrankių klientų norus. Tačiau itin išrankiems klientams (o jie ir moka didžiausius pinigus - "eiliniam mirtingąjam" netgi fantastiškus), kad itikti - teks daug ir ilgai mokytis. Linkiu sėkmės ir nebijoti laikinų nesėkmių.

Paskutinis redagavo: Siger 2011-02-12, 08:35

0 Taškai

Žinutės: 91
Prisijungė: 2007-08-16
Bal 2, 2011
mirka sako:
Siger>
Esu dar jaunas ir naivus. Taigi tokia ta mano pradzia. Bet nesutinku su tavuoju teiginiu, kad architektams nera ko lysti i vizualizaciju sriti. Taip tavo mineti argumentai tikrai svarus kai kalbam apie auksciausia lygi. Cia as tikrai nesigincysiu.
Taigi, kodel as vis delto lendu ten kur nederetu:
Kalbant apie vizualizacijas, visu pirma pradedam nuo paprasto dalyko, kam tai reikalinga ir kas tai yra... Man pvz. renderis tera darbo atlikimo kultura (isbaigimas). As nesuprantu, kai architektai apsiriboja tik breziniais, palikdami medziagas ir spalvas renderisto valioje. Per laika toks architektas praras medziagu derinimo igudzius (grozio ieskojimai)... Apsvietimas irgi geriausiai atsiskleidzia butent renderiuose. Jei as tai paliksiu renderistui... Paskutiniu metu architektai jau net nebando mokytis rendinimo. Tampa sausom braizyklem, o dar geriau - projekto derintojais. Vargsta su kruva istatymu, laksto po savivaldybes... telefonas ant kaklo... Tai leiskit paklausti - is kur tas architekturos suvokimas atsiras? Dar unikuose patys kazka megina, o veliau paskutinius darbus jau perka, kad tik nuo kitu neatsiliktu. Baisi geda kad tavo darbas prasciau nurendintas...
Taigis, antras dalykas - pinigai. Niekas nenori moketi uz renderi. Visiems reikalingas tik statybu leidimas (daznai net projektas nerupi). Jei padarysi ir neuztruksi, tai grazu, saunuolis, bet moketi?... Uz ka? Uz paveiksliuka? Del sios priezasties (klientu poziurio i vizualizaciju poreiki), architektai atsisako taip daug laiko uzimancio darbo, apsiriboja tuo ko klientai nori ir uz ka moka. Galima sakyti, kad renderistu atsiradimas architekturiniuose projektuose - architektu apsileidimas. Pabreziu - as nekalbu apie auksciausio lygio renderius.

0 Taškai

Žinutės: 13
Prisijungė: 2011-03-28
Bal 2, 2011
Gaslightmoon sako:

krz3d sako:

Apie architektura tai nezinau
bet manau svarbiausia yra portfolio ir tavo sugebejimai 🙂 taipat svarbu gebejimas dirbti komandoje ir charakterio savybes. O del diplomo tai tu gali but nors is kulinarija baiges manau nelabai kam rupes jeigu sugebesi parodyt kad sugebi gerai dirbt.

Visiskai sutinku, nereikia nieko daugiau ir pasakyt
0 Taškai
Jums reikės prisijungti, jei norite rašyti atsakymą.