Siųsti atsiliepimą
El. paštas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Prisijungę vartotojai

Offline

Digitaltutors narystė

Forumai3DNaujokų klausimaiDigitaltutors narystė
«12»

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 26, 2013
ModernRiche sako:
Sveiki trumpai prisistatysiu prieš savo klausimą esu teisės studentas kuris prieš mėnesį labai susidomėjo modeliavimu o ypatingai patiko Autodesk Maya softas kurį jau per mėnesį pramokau valdyti, tiesa visiškai nemoku texturinti ir pilną funkcijų apie kurias nenusimanau. Dėl softo jis yra legalus 3 metus studentiškas taip sakant todėl su tuo problemų nekylą ir kadangi esu prieš crackus, torrentus ir t.t todėl paklausiu tiesiai šviesiai pas protingus žmonės:

Noriu savo gyvenimą ir sakykim uždarbį susieti su 3D grafika kuri man tikrai patinka bet kad tobulėti žinoma tam reikia žinių o jų gauti norėčiau iš profesionalų (kadangi į kažkokį dizainą įstoti šansų neturiu 1. Studijuoju teise, 2. Neturiu jokių dalykų tinkamų šiai specialibei 12kos klasių diplome.

Atradau digitaltuts kur išmeginau nemokamus tutorialus ir labai patiko Justino Marshallo dėstoma medžiaga. Todėl pasiryžau pirkti naryste, paremti projektą bei pasinerti į modeliavimą. Tiktai turiu klausimą. Ar teisingai pasirinkau packus kuriuos norių išmokti palaipsniui:

1. Environment Modeling in Maya (digitaltutors.com)

2.Hard Surface Modeling in Maya (digitaltutors.com)

3 ir 4 yra texturinimo ir renderinimo pakai.

Perėjau šiuo metu maya greito starto 5 dalių tutorialą iš kurio išmokau pradmenys supratau pagrindines funkcijas ir t.t.

Taigi ar šie pasirinkti pakai atsipirks? (ne pinigais) Laiko kuri į juos investuosiu. Ar reikėtu kažko kito. Arba kitas klausimas ar to pakaks ar reikės dar ir rigging, animation dinamic ir pan. Na norėčiau plačiau kiek iš patyrusiu žmonių.Domina ir ko dar reikės papildomai prie šitų tutorialų kažkokį papildomą softą? P.s Zbrush nesiūlyti žinau kad mudbox daug blogesnis bet deja jau esu ji atsisiuntęs jeigu prireiktu.

APIBENDRINUS: Mane domina ar nurodytu tutorialu užteks (manau ne) ką reikėtu mokytis toliau? Ir kokį softą papildomai mokytis prie mayos.
Na ir bonus klausimas (juokiasi) Ar yra kažkokių perspektyvų mūsų žemėje kažką pasiekti pabaigus šio pobūdžio kursus ir įgijus šias žinias.

P.s Prašau neteisti už kvailus klausimus Jūs irgi buvote naujokai ir manau kilo nemažai problemų su klausimais kaip tobulėti ir pan.

P.s.s Prašau nesakyti jog tokį ar tokį tutorialą mačiau torrente arba jog youtubei yra "geresniu" Aš jau išsirinkau iš ko noriu mokytis ir pinigų negailą investuoti į žmogaus darbą kuriant tuos tutorialus, todėl šiuo klausimu čia jau mano pasirinkimas. Iš anksto ačiū 🙂0 Taškai

Žinutės: 1750
Prisijungė: 2006-04-05
Gruo 26, 2013
Kajuzas sako:
Sveikas prisijungęs. Man atrodo išsirinkai gerus tutorialus. Patarimas prieš brendant gilyn, apsiribok ties viena ar pora sričių. Modeliavimo, riginimo, animavimo, renderinimo, spec efektų, tekstūrinimo specas vienu metu nebūsi. Gali viską mokėt, bet gerai nemokėsi nieko. Bet su tuo susipažinus būti reikia. O sekantis dalykas būtų, jei nori dirbti su 3d, turi turėt gerą portfolio, o ne pražiūrėtų tutorialų sarašiuką, taigi net ir visus šitus tutorialus praėjus, turbūt reikės nemažai darbo, kad galėtum kažką pasiūlyt už pinigus.
Tiesa, būtinai sudalyvauk mūsų Lietuvėlės grandų rengiamame workshope.

Paskutinis redagavo: Kajuzas 2013-12-26, 18:07

0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 26, 2013
ModernRiche sako:
Kajuzas, dėkui labai už atsakymą. Džiugu girdėti jog pasirinkau gerus tutorialus, dabar dar tiksliai nežinau ties kuria sritimi apsistoti norėčiau tačiau tai tikriausiai bus modeliavimas, bet kiek suprantu tam reikia ir texturinimo ir renderingo. O toliau jau praktikos reikalas teisingai? 🙂
0 Taškai

Žinutės: 84
Prisijungė: 2007-07-27
Gruo 26, 2013
mindaugas182 sako:
Sveikas.
Pritariu tai ką pasakė Kajuzas. O dėl to kad pasirenkant modeliavimą ar reikia tų visų kitų, labai priklauso nuo to ką žadi daryt, bent jau aš taip suprantu. Tarkim kurdamas modelius žaidimams renderingą retai panaudosi (bent jau aš niekad nenaudojau,tam yra koks nors udk ar cryengine), nebent renderingu laikysim mapų kepimą ir pan. tuo tarpu su modeliavimu ir teksturinimu čia teks padraugaut labai. Jei kurtai vizualizacijas ir pan. kaip pvz. galėtų būt puslapio galerijoj esantys įvairių namų renderiai, tai be visų šitų įskaitant ir renderingą neišsiversi.
Dar dėl pasirinktų pamokų, aš asmeniškai esu peržiūrėjęs vieną pamoką dabar net nebežinau ar tas puslapis egzistuoja bet buvo toks 3d-palace ten buvo pamoka kaip modeliuot Audi A3, to man bent jau ir pakako, toliau visa ko reikia yra praktika ir labai daug jos. Man pamenu padėdavo panašių objektų kuriuos pats kurdavau rinkimas. Kaip wireframe screenshotai ir pan. Pav modeliuodamas susidurdavau su vietom kur nežinodavau kaip padaryt landžiodavau po forumus rinkdavau info kaip kiti ką daro ir pan.
Ką norėjau pasakyt kad nelabai verta užsiverst dideliu kiekiu tų pamokų geriau pažiūrėt kažką ir stengtis pačiam padaryt ką nors.
0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 26, 2013
ModernRiche sako:
Minde666, dėkuj ir tau už nuomonę na kol kas pasimėginsiu pora tutorialų o veliau matysim šiuo metu matai aš dar neįtint žinau ties kuo aš ateityje būsiu (norėsiu būti) "specialistas" Tačiau manau modeliavimas ir texturavimas būtų pagrindiniai aspektai su kuriais norėčiau dirbti nesvarbu ar žaidimams ar įprastai. Galvoju dar kokia trečią sub sritį pasirinkti tačiau kol kas dar į tolį negalvoju.

P.s Kad tau užteko audi A3 tutorialo tai yra puiku, mano nuomone yra skirtingų žmonių ir vieniems patinka patiems eksperimentuoti kitiems ilgai klausyti ekspertų patarimų ir juos įgyvendinti tai aš manau esu antrasis variantas. Na, bet ne tame esmė. Kol kas mokausi ir manau prisijungsiu diskutuodamas su jumis bei tikiuosi kažko pasiekti ateityje būnant tarp Jūsų. 🙂

Paskutinis redagavo: ModernRiche 2013-12-26, 23:00

0 Taškai

Žinutės: 1424
Miestas: Royal Leamington Spa
Prisijungė: 2005-01-04
Gruo 27, 2013
krz3d sako:
As tai siulau isvis pamirst digital tutors nes pas juos patys prasciausi tutorialai ir kartais atrodo kad patiem instruktoriam reiktu pasiskaityt tutorialu. Pas juos kokybe nesvarbu, svarbu pridaryt kuo daugiau tutorialu.
0 Taškai

Moderator
Žinutės: 918
Prisijungė: 2008-03-31
Gruo 27, 2013
Augis sako:
tą patį pastebėjau.
0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 27, 2013
ModernRiche sako:
Krz3d, Augis - Dėkui už pakankamai naudinga informaciją ir pilnai tikiu jog pasižiūrėjus į daugelio darbus pvz krz3d darbą su zbrush aš sutiksiu jog ten modeliai yra ne tokie kokybiški. Tačiau kiek šiuo metu žiūrėjau kol kas nesigailiu narystės (bet kokiu atveju aš atsiskaičiau už trumpą terminą todėl jeigu nepatiks tiesiog neprasitęsiu), BET ką noriu pasakyti inf...skills (neprisimenu dabar pavadinimo. Persžiūrėjau pirmas dalis (jie suteikia nemokamai pirmą partą pasižiūrėti) tai vien video kokybė ir balsas pribaigė net nepradėjus mokytis, Lynda išvis mažai tutorialu ir visiškai nėra ko aš noriu. Youtube - sutinku gal geri kai jūs jau +/- paženge ir žinot ko ieškote aš randu tik vaikų su cypiančiais balsais tutorialus ir šiaip nekokybiškas nesąmones. Todėl mano trumpa patirtis verčia rinktis digitaltutors o jei toliau diskutuodamas su jumis ir t.t rasiu geresnį variantą arba pajausiu jog netobulėju tiesiog neprasitęsiu narystės 🙂

Paskutinis redagavo: ModernRiche 2013-12-27, 18:53

0 Taškai

Žinutės: 986
Miestas: London
Prisijungė: 2006-06-25
Gruo 27, 2013
phonex sako:
asmeninis reikalas pirkti naryste ar ne, taciau youtube galima rasti tikrai ne ka maziau geru ar net geresniu tutorialu. Mano galva tai jei pirkti tai nebent gnomon. Anyway sveikinu susidomejus 3d pasauliu 🙂

p.s. pasirasai youtube'ej hard suface modeling ir pradedi, poto kai jau pramoksi modelinti ieskosi kazko apie uv maping ar rendering ir t.t.

pvz.:

Paskutinis redagavo: phonex 2013-12-27, 20:34

0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 27, 2013
ModernRiche sako:
Phonex, Dėkui už tutorialą plačiau kiek norėčiau sužinoi apie gnomon tutorialus, kadangi su jais net nebuvau susipažinęs. Ten galbūt kiek aukštesnio lygio sudetingesni? Kas būtų labai gerai man į ateitį. 🙂

P.s labai malonu jog visi priemė mane išsakė savo nuomones bei padeda ir patarinėja iš ties iš pašalinių kalbų buvau susidaręs tokią nuomonę jog naujokui čia rodytis net nereikia nes sumaišys su š... 🙂 Tačiau pasirodo jei tiesiog maloniai bendrauji tai gauni ir tokį patį atsaką. Tikiuosi pritapti jūsų bendruomenėje kadangi esu ištroškęs 3D žinių! 🙂 ))
0 Taškai

Žinutės: 447
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2009-09-07
Gruo 27, 2013
ES sako:
Labas. Sveikinu susidomėjus. Perskaičiau temą nuo pradžių. Tai nepatarsiu, ką rinktis iš tutorial, nes pirkti niekada neprireikė man. Viską pradėjau kai net tų tutorial kursų nebuvo, tik keli manualai, ar atskirų žmonių patarimai. Ėmiau į rankas softą ir savo kailiu bandžiau viską, skaičiau forumus, ieškojau. Modeliuoti žinoma pradžioj pasimokiau iš youtube.
Tik smarkiai pasvarstyk ar iš tikrųjų nori tokio darbo. Čia reikia kūrybiškumo ir asmeninės iniciatyvos. O jeigu tu sakai, kad esi ne tas kuris ekperimentuoja, o klauso kitų profesionalų ir daro kaip jie sako, tai tada nepavyks čia. Neturėsi savo stiliaus, savo krypties. Na bent jau aš taip manau 🙂
Ir pasirink kryptį(architektūros vizualizavimas, žaidimai ir t.t.) Tuomet galėsi tikslingiau ir efektyviau mokytis 😉

Paskutinis redagavo: ES 2013-12-27, 22:21

0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 27, 2013
ModernRiche sako:
Edenux, dėkuj už pastebėjimą priverčia susimąstyti. Tikrai apart tutorialų bandysiu eksperimentuoti pats. Neapsirinosiu vien atkartojimų, tačiau tą norą daug žiūrėti tutorialų kompensuosiu meišblėsyamu noru tobulėti. Tik man dar sunku suvokti 3D kaip pošakius ties kuo pvz reikėtu gilintis jeigu man patinka modeliavimas tiek bet kokios vizualizacijos tiek ir žaidimų grafiką, net ir personažų kūrimas. Jeigu norėčiau apsistot ties tokiais dalykais. 🙂

Paskutinis redagavo: ModernRiche 2013-12-27, 23:31

0 Taškai

Žinutės: 581
Miestas: Klaipeda
Prisijungė: 2004-05-26
Gruo 27, 2013
mcminda sako:
Sveikas, pagaliau atejo zmogus, kuris moka lietuvisko rasymo pagrindus 🙂 pats tureciau tik atsiprasyt, kad nerasau lietuvikom raidem 🙂 ModernRichie ka as galeciau tau pasiulyt, tai pirmiausia pereit "helpus", tada jau lyst giliau. Jei sneki apie pinigelius, negi tu galvoji, kad pasimokinsi pora trejeta menesiu ir jau bus viskas gerai?? 3D nera toks dalykas, kad ji ismoksi kaip iskept kiausini.. (to irgi daug kas nemoka 🙂 ) Kaip pradedanciam siulyciau pasirinkt, ties kuo nori dirbt. Kaip jau ankciau kajus jau minejo. Stiprybes tau, nes jos prireiks 🙂
0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 28, 2013
ModernRiche sako:
Iš daugumos čia pastebėjau na tokį sakykime kiek ir draugišką priekaištą jog nesitikėčiau po kelių mėnesių iš to užsidirbti ar pragyventi, tačiau iš tiesų aš apie laiką nuo naujoko iki pagrindinio uždarbio apskritai nekalbėjau ir aš puikiai suprantu kiek darbo ir pastangų reikia įdėti norint kažko pasiekti. Todėl nepainiokite tiesiog jeigu aš klausiu apie darbo pobūdžius, perspektyvas ar pan, aš nesakau jog: - "va pereisiu dabar du šituos tutorialus ir kuriuosi portfolio kur mano užsakymai" 🙂 ar kažką panašaus. Aš tokius klausimus užduodu nes man tikrai įdomu žiūrėti į ateitį, įpatingai dar dėl to jog kaip ir minėjau praeitame pranešime, kad man dar sunku 3D skirstyti į pošakius kaip modeliavimo, riggingo ir t.t ekspertas man sunku susigaudyti į ką konkrečiai norėčiau gilintis tai yra problemėlė.

Kadangi mane domina tiek vizualizacijos, pavienių objektų modeliavimas tiek ir modeliavimas žaidimų grafikai ir aš suprantu jeigu tai išskirstyti į pošakius čia gaunasi ir modeliavimas ir teksturinimas ir renderinimas ir riggingas ir t.t.t dėl to gaunasi per daug kaip ir minėjo Kajuzas viskame ekspertu nebūsi ką aš pats suprantu.

P.s Dėkoju už tai jog dėstote savo nuomonę įdomu skaityti ir daryti išvadas, o ne būti atstumtam naujokui. 🙂
0 Taškai

Master
Žinutės: 2591
Miestas: KLP
Prisijungė: 2004-09-16
Gruo 28, 2013
romullus sako:
Pradmenims įgyti, tavo pasirinktas mokymosi būdas yra ko gero pats tinkamiausias. Tikrai nepalyginamai geresnis nei zubrinti beviltiškai nusenusius, su programomis tiekiamus tutorial'us, nekalbant jau apie "help'us". Dauguma iš čia esančių senbuvių pradėjo nuo makso/majos tutorialų, bet tik todėl, kad anais laikais nebuvo didelio pasirinkimo. Iš google ar youtube rankiotis tutorialus, kai dėl patirties nebuvimo dar nesugebi atskirti pelų nuo grudų, irgi būtų nedėkingas reikalas. Taip, kad drąsiai imk tuos digitaltuts'us ir nepirsčiok.

p.s. ne mano reikalas, žinoma, bet man keista kaip žmonės gali norėti teisę keisti į cg.

Paskutinis redagavo: romullus 2013-12-28, 17:21

--

Viską žinau - nieko nemoku.
0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 28, 2013
ModernRiche sako:
romullus, dėkoju už nuomonę, tiesą sakant kažko panašaus vis ir laukiau kurie pagirtu pasirinkimą, t.y jog pasakytu, kad tai tinkamas būdas mokytis 3D.

Kas liečia teisės aš nesakau, kad iškeičiu į CG aš ja tikrai užbaigsiu (o ir liko ne tiek ir daug), tačiau jeigu manai kad teisininko duona itin lengva tai galima ginčytis. Teismai nervai, lakstymai, jau vien per praktikas arba "debatus" nusišauti norisi 🙂 O cg yra cg čia tu kiek labiau atsipūtęs ne toks susireikšminęs dirbi +/- laisvu grafiku, o jei lyginti su sąžiningai dirbančiu teisininkų tai ir uždarbis svyra cg naudai 🙂 Be to man 3D modeliavimas yra ant tiek įdomu kad galiu nonstop prasėdėti nuo ryto iki vakaro ir nesigailėti to. Dėl to ir įsigijau Digitaltutors narystę, kadangi su tais trainingais laikas neprailgsta. Nežinau kiek kokybiškai mane paruoš Justin'o Marshal'o dėstoma medžiaga tačiau faktas kad man įdomu ir dar užduotis ant galo sukurti tam tikrą objektą iš praeito kurso išmoktu dalykų labai įtraukia. 🙂

Edit: Nenoriu kurtis atskiros temos tiesiog paklausiu keleta tutorialų mane labai domina iš 3ds maxo ar suprasdamas mayos funkcijas aš galėčiau atkartoti tai ką "dėstytojas" daro su 3ds maxu? Kalba eina apie tiesiog modeliavimą ta prasme ar nebūs kad nežinosiu ką jis daro? Kadangi mano softas maya bet digitaltutors man suteikia narystę visiems tutorialms o iš 3Ds maxo yra įdomiu mane dominančių modeliavimo pamokų, ar sugebėčiau tai atkartot su maya? 🙂

Paskutinis redagavo: ModernRiche 2013-12-28, 17:53

0 Taškai

Žinutės: 986
Miestas: London
Prisijungė: 2006-06-25
Gruo 28, 2013
phonex sako:
atkartoti sugebetum taciau susidurtum su problema kad truksta kaikuriu tools arba jie elgiasi visai kitaip ir to pasekoje workflow butu skirtingas. Pats dabar mokinuosi 3D animacijos ir viska mokinames ant mayos tai mano galva baigia susprogti todel kad maya modeliavimui tikrai nekazka (cia tik mano nuomone). Nzn gal todel kad su 3d max'u dirbu jau nuo 2005metu.
0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 28, 2013
ModernRiche sako:
Tikriausiai dėl to 🙂 Kadangi aš iškart dabar pradėjau mokytis su maya (nes pasibandžius kitus softus ir šis patiko labiausiai) Tai man kol kas ji labai patinka. Manau asmeninis reikalas kam koks softas labiau patinka 🙂
0 Taškai

Žinutės: 800
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2009-01-21
Gruo 28, 2013
irisas sako:
sveikas uzejes i musu cg pasauli ModernRiche 🙂 .
pirma gal skelsiu savo senamadiska ir nepopuliaria nuomone apie tavo pasirinkima del pamokeliu - jei yra finansiniu galimybiu ir noro tai jos geras dalykas. kas del digital tutors kkybes - reikia atsirinkti ko nori nes kaip ir mineta - labai daug prastu tutsu ten, bet jei pvz imt gnomona tai sakyciau kad ten aplamai 80% podukcijos ne naujokams ir kai pasieki tam tikra lygi irgi tampa nebeaktualu nebent aki smalsu uzmest.
siaip tai ir tie tutorialai taves tiek neismokys kiek tikiesi - pagrinde teks sunkiai ir daug dirbt , knist mazus tipsus is visu galu. mat gausi tik pagrindus o visam kitam turesi asmeniskai subrest ir idirbt.
kaip jau mineta patarciau pradziai apsistot ties kazkuom vienu kol bent padoriai ismoksi , aisq turet bent kazkoki suvokima apie visus elementus yra vertinga ir pradziai tikrai verta isbandyt - rasi kas kabliuoja is tikruju.
kas del maya <->max darbo mokantis, principai visuose softuose vienodi. skiriasi tik pavadinimai toolsu ir funkciju ir kaikuriais atvejais priejimas kaip phonex moinejo,bet jei bus noro ir netigesi surasi savo priejima prie reikiamu funkciju.
siaip sekmesmokantis ir tikiuos nesibaigs tai tik pamokeliu ziurejimu ir pamatysim tave kaip aktyvesni bendruomenes veikeja. nebijok musu rusciu zvilgsniu ir gresmingu veido plauku - mes draugiski ir linke padet zmonem, kurie zino bent kiek bendravmo kulturos. nors istorija sio forumo mena ir zmones kurie nelab moka bendraut ir gavusius palaikyma 😀 .
P.S. visiems gamatikos naciams ir kalbos sergetojams - sori uz rasybos, skirybos ir stiliaus klaidas - buvo rasyta ant greituju

Paskutinis redagavo: irisas 2013-12-28, 18:30

0 Taškai

Žinutės: 13
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2013-12-26
Gruo 28, 2013
ModernRiche sako:
Irisas, sveikas 🙂 Na mokytis turiu daug, jau žiūriu, pats lipdau, kuriu ir t.t. Nemanau kad atsibos kadangi iš prigimties retai kažką metu kuo susidomiu todėl tikiuosi apsistoti čia pas jūs forume ir tobulėti, tobulėti, tobulėti 🙂 Dėkui už priėmimą.

Paskutinis redagavo: ModernRiche 2013-12-28, 18:37

0 Taškai
«12»
Jums reikės prisijungti, jei norite rašyti atsakymą.