Siųsti atsiliepimą
El. paštas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Prisijungę vartotojai

Offline

3d spausdintuvas

ForumaiBendrasPagalba, patarimai3d spausdintuvas
«12»

Master
Žinutės: 2602
Miestas: KLP
Prisijungė: 2004-09-16
Geg 25, 2014
romullus sako:
Karts nuo karto vis pasvarstau apie nuosavo 3d spausdintuvo įsigyjimą, nes: 1. teikiantys 3d spausdinimo paslaugas, ima labai jau nemenką procentą nuo sąnaudų ir 2. uždelsimas nuo pateikimo spausdinimui iki produkto gavimo į rankas, niekaip nedžiugina.

Kadangi mano biudžetas labai ribotas, o poreikis spausdinimui, grynai buitinis, tai netgi replicator'iai, kurie ir šiaip jau skaitomi biudžetiniais, man neįkandami. Laimei, jau vis dažniau pasirodo ultra biudžetiniai variantai. Tiesa, iki šiol baidė jų kokybė ir palaikymo nebuvimas. Bet nesenai atradau tokį daiktą: themicro3d.com
Atrodo visai neprastai, o ir kaina nesikandžioja. Rimtai svarstau apie jo užsisakymą. Gaila tik, kad laukti tektų ilgai.

Ką manot jus? Gal kas turit 3d spausdintuvą namuose, o gal irgi galvojate apie tokio daikto įsigyjimą? Gal žinote kokių kitų įdomių variantų? Padiskutuokime.

Paskutinis redagavo: romullus 2014-05-25, 20:32

--

Viską žinau - nieko nemoku.
0 Taškai

Žinutės: 734
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2004-09-29
Geg 25, 2014
Grubber sako:
Aš taip pat gundausi šituo aparatu. Ir vien tik smalsumo vedamas 🙂
Taigi, man irgi būtų idomu išgirsti apie spausdintuvą iš primų lūpų.

--

Kada ledus laižysim?
artstation.com
twitch.tv
0 Taškai

Žinutės: 335
Miestas: Panevėžys
Prisijungė: 2004-06-05
Geg 26, 2014
Pumper sako:
Aš laimėjau tokį pirx3d.com bet dar negavau, tai ir neišbandęs (gal ir nebandysiu, o iškart bandysiu parduoti). Smagu būtų pažaidimui turėti, bet geriau pora k litų kišenėj 😀 Bus matyt.
0 Taškai

Žinutės: 1425
Miestas: Royal Leamington Spa
Prisijungė: 2005-01-04
Geg 26, 2014
krz3d sako:
Aš spausdinausi čia iš vieno lietuviško saito tai ten spausdina UP! Mini berods. pp3dp.com Tai ben jau kolkas jaučiasi, kad kokybės printo trūksta. Dar kol buvo tas paprastas materialas kuris yra labai pralaidus šviesai tai nesimato visko, bet nupurškus su gruntu išlindo laipteliai labai stipriai. Mane irgi gundo ta mintis turėt printerį, bet dar manau palauksiu metelius kitus nes pasibaiginėja visokie patentai 3d printingo ir visi pradeda gamint vis pigesnius variantus.
0 Taškai

Žinutės: 110
Prisijungė: 2004-11-22
Geg 26, 2014
Domino sako:
Pats 3D spausdintuvo neturiu, bet būtų irgi labai įdomu sužinoti, jeigu kas nors turit 🙂

Tiesa, kalbant apie Lietuvoje teikiamas paslaugas. VU teikia 3D spausdinimo paslaugą už savikainą - bent jau taip teigia (dabar nekrauna puslapio, bet tereiktų kreiptis į VU biblioteką MKIC). Kai kreipiausi ne per sesiją, eilės visiškai nebuvo, ir modelį būtų atspausdinę per naktį. Kokybė, kiek žiūrėjau pavyzdžius, labai nebloga. Kitas variantas - 3dgamyba.lt Čia modelį padarė tą pačią dieną, kai išsiunčiau, nes reikėjo labai skubiai. Ir kaina išėjo dar mažesnė, nei būtų buvusi VU 🙂 Kokybė irgi labai nebloga. Ir dar nemokamai man aptirpdė, atrodo, azoto garais, kad paviršius būtų lygesnis. Tiesa, kai teko kreiptis dėl kito, mažiau smulkių detalių turinčio modelio, VU įvertis buvo mažesnis, nei pastarojo varianto. Tad nežinau, kuo skiriasi jų technologijos, bet priklausomai nuo modelio tarp tų dviejų variantų galima rasti tikrai optimalią kainą.

Kita vertus, kiek teko girdėti, tas spausdinimo plastikas yra gana pigus, tad spausdinti namuose turbūt visgi apsimokėtų labiau (tarkime, VU į "savikainą", ko gero, įtraukia laiko sąnaudas ir pan.). Bet tada reikėtų spausdinti dažniau, nei kelis kartus per metus 🙂
0 Taškai

Žinutės: 1807
Miestas: Kaunas
Prisijungė: 2006-04-05
Geg 26, 2014
Kajuzas sako:
O kasnors turi 3d printerį išviso iš mūsų? Ar bijo pasakyt gal? 😀

--

Pas nepažįstamuosius saldainiai skaniausi. ž.
0 Taškai

Žinutės: 70
Prisijungė: 2005-07-25
Geg 26, 2014
EFKISS sako:
Sveiki, as turiu ultimaker 1. Klauskit kas idomu, atsakysiu 🙂 . Nepigus printeris tai bandau ir atidirbt, bet be reklamos jau atradau kelis pastovius uzsakovus.
Ka galiu pasakyt, tai taip plastikas nera brangus, nezinau kaip kiti speja, bet kartais nelengva atspausdint is pirmo karto, atsiranda bugu, su tam tikrais kampais, su labai mazais ar labai dideliais modeliais, bet dauguma problemu yra issprendziamos.
Dabar uzsikabinau spausdinti deklus telefonam, irgi bandysiu parduot geresnius variantus 🙂
0 Taškai

Žinutės: 1807
Miestas: Kaunas
Prisijungė: 2006-04-05
Geg 26, 2014
Kajuzas sako:
Priežiūra printerio sudėtinga/kainuojanti? Ar yra dar kur litus mokėt išskyrus plastmasę? Gal kokios galvutės dėvisi ar kažkas?

--

Pas nepažįstamuosius saldainiai skaniausi. ž.
0 Taškai

Žinutės: 70
Prisijungė: 2005-07-25
Geg 26, 2014
EFKISS sako:
Matai as pirkau toki kuri pats susikomplektuoji, DIY kit 😋 tai nieko jau sudetingo ten pasikeist ir patvarkyt, nezinau kaip su tais kurie jau sukomplektuoti, gal truputi sunkiau, bet tokiem kaip mano tai galima bet kokia detale nusipirkt ir atsisiust.
Dar nesakiau del kokybes. Kuo kokybiskiau spausdini, tuo ilgiau uztrunka, del to kad daugiau layeriu turi atspausdint nes jie darosi mazesni, bet ir graziau atrodo. Dar priklauso ir nuo plastiko ne tik nuo printerio. Yra ABS plastikas kuri truputi apdorojus galima pavirsiu padaryti toki smooth, kad net blizgetu.
0 Taškai

Žinutės: 110
Prisijungė: 2004-11-22
Geg 27, 2014
Domino sako:
O kokia grubiai išeina modelio savikaina, jei skaičiuotume tik medžiagas? Tarkime, būtų kokia nors 10-15 cm figūrėlė. Įdomu, koks skirtumas tarp naminio varianto ir komercinių Lietuvoje esančių spausdinimo galimybių.
0 Taškai

Žinutės: 201
Miestas: Kaunas
Prisijungė: 2011-06-01
Geg 27, 2014
Liucka sako:
Kad kiek žiurėjau 3d psausdinima, tai yra plastikas ir užpildas kaškoks kaip liejimo formos 😀 . Poto yra dar keli pasirinkimai kokį tipą turbut ar kaip pavadinti taikysi gaminant (buna korėtas kontūras ir pilnas) lygtais tai labai svyruoja tos savikainos, net tam pačiam daigtui 🤔
0 Taškai

Žinutės: 289
Prisijungė: 2008-09-25
Geg 27, 2014
basas sako:
i.materialise.com
Jei kam idomios galimybes ir technologijos tai uzeikit pas juos - spausdina is labai daug ir ivairiu materialu (net auksas ir platina) galima imesti modeli ir pateiks atspausdinimo kaina. Tiesiog orientacijos delei paziureti kas imanoma, o spausdinti is paprasto plastiko manau pigiau ir greiciau Lietuvoje.

Paskutinis redagavo: basas 2014-05-27, 22:54

--

portfolio - behance.net
blogas - facebook.com
__________________________________________
balnaitis@gmail.com
0 Taškai

Master
Žinutės: 2602
Miestas: KLP
Prisijungė: 2004-09-16
Bir 1, 2014
romullus sako:
Oho, kiek čia pridiskutavot, labai šaunu! EFKISS, tikrai smalsu paklausinėti žmogų, kuris turi patirties tame. Pats spausdini su ABS ar tik PLA? Kiek žinau ABS spausdinant skleidžia gana nemalonų kvapą ir reikia gerai vėdinamų patalpų tuom užsiimant. Pas mane tam sąlygų nelabai yra, ypač šaltuoju metų periodu, tai galvoju, gal verčiau dairytis modelio, kuris pritaikytas spausdinti tik PLA, nes kiek pastebėjau, jie paprastai būna šiek tiek pigesni už universaliuosius.

Beje, man pakankamai mistiški yra spausdinimo įkainiai. Kiek domėjausi, ekstrudinto ir suvynioto į rites plastiko galima gauti nuo 16 usd už 1kg (mažmeninė kaina), kai tuo tarpu už atspausdintą 1kg svorio daiktą, tektų mokėti apie 1000lt! Suprantu, kad yra nemažos laiko sąnaudos, taip pat reikia atidirbti pradinį įrangos įsigijimą ir amortizaciją ir panašiai. Bet vistiek skirtumas milžiniškas. O jeigu dar darysime prielaidą, kad tie kas užsiima komerciniu spausdinimu, greičiausiai turi savo ekstruderius ir plastiko granules suvis perka už centus... Man rodos, kažką aš čia praleidau, antraip visi 3d spausdintojai jau važinėtų lambordžiniais :]

Paskutinis redagavo: romullus 2014-06-01, 20:27

--

Viską žinau - nieko nemoku.
0 Taškai

Žinutės: 70
Prisijungė: 2005-07-25
Bir 2, 2014
EFKISS sako:
Domino, labai nebrangiai, sunku pasakyt nes priklauso dar ir ar modelis tusciaviduris, ar ne, ar dalinai. Priklausomai kiek modelis sveria. Pvz nusiperki plastiko kilograma uz ~100lt, 1 gramas =0,1lt, o tavo figurele sveria tarkim 30g tai ir kainuos 3 litus 😀

romullus spausdinu PLA, turiu ir ABS bet su juo problemu buvo, nes plastikas nelimpa ant pagrindo. Neuzsiemiau dar tuom, bet galima issisukt is to. O pigesni del to kad nereikia pagrindo kaitint, ABS kai per greit vesta, pradeda lenktis. O del ikainiu, tai taip, visi norime uzsidirbt 😀 bet kai kurie gamintojai tikrai kosmines kainas uzsikele.
O del lambordziniu, nors ir ne ta turejai omenyje, bet yra ir tokiu 😀

leftlanenews.com
0 Taškai

Žinutės: 5
Miestas: Lietuva
Prisijungė: 2013-09-14
Lie 17, 2014
3DSP.LT sako:
Įkainiai pagrinde priklauso kiek reiks žaliavos pagaminti atitinkamą produktą, tai beveik visda apskaičiuoja spausdintuvo programinė įranga, kai kurie dar ir darbo laiką prideda. Kažkas minėjo jog galima nusipirkti žaliavos už 16 USD pridekit siuntimą importo mokesti gaunasi visai nepigi žaliavą, plius už 16 USD kokybe labai netgi labai prasta, norint atsispausdinti normalų gaminį reikia pirkti kokybišką žaliavą kainos prasideda nuo 25 eurų plius visi mokesčiai pristatymai (jei idomu formfutura.com) Mano žiniomis kas užsijama komerciniu spausdinimu Lietuvoje dar niekas negamina plastiko tiesiog neapsimoka investuot į irangą ( verslo idėja), bei kokybe bus plastiko pagaminto pačio prasta nes reikia gerai išdirbti technologiją. O kaina dar didele todėl jog tiesiog norinčiu spausdintis gana nedaug (nors tikrai daugėja) beto pats procesas ilgas, kartais nedidele detale spausdina 5 -6 valandas, ir ne visad atsispausdina iš pirmo karto. Beto plius papildomi darbai palaikomosios medžiagos nuėmimas ir pan. Beto begales visokiu kitokių išlaidų (patalpos, įrankai, mokesčiai, ir t.t)

--

Teikiu 3D spausdinimo paslaugas : 3dgamyba.lt
0 Taškai

Žinutės: 1
Prisijungė: 2017-05-25
Geg 25, 2017
Dimdom sako:
O kokius 3d spausdintuvus patys esat nusipirke? Žiūriu čia 3D printerio kaina , tai kažkaip Lietuvoje vis dar ji nemaža. Gal siunčiatės iš užsienio ir patys susirenkat ar kaip?
0 Taškai

Master
Žinutės: 2602
Miestas: KLP
Prisijungė: 2004-09-16
Geg 27, 2017
romullus sako:
Aš spausdintuvo neturiu, bet jei pirkčiau, tai tikriausiai imčiau kokį kinišką Prusos kloną arba šitą mažylį: cetus3d.com sexy printeriukas ir atsiliepimai geri.

O lietuviškos kainos tai juokingos. Jei biznio nesiruoši daryti, o spausdinsi tik sau tai už $200-500 gali nusipirkti visai normalų daiktą.

--

Viską žinau - nieko nemoku.
0 Taškai

Žinutės: 1
Prisijungė: 2017-08-16
Rugp 16, 2017
MantasM sako:
Sveiki,

Norėjau pasiklausti jūsų nuomonės apie spausdintuvus, nes pats nelabai išmanau. Ką manuote apie būtent šiuos spausdintuvus? Verti dėmesio ar geriau ieškoti kitur? Norisi tikrai kokybiško daikto argbaltic.lt
0 Taškai

Moderator
Žinutės: 1373
Miestas: Klaipėda
Prisijungė: 2005-09-02
Lap 12, 2017
SSSR sako:
Gal kam jau teko ruosti modelius spausdinimui? kokios pagrindines taisykles? modelis turi but butinai vienaturis ar uztenka tik kad intersect'intus detales?

--


Art begins in imitation and ends in innovation.
0 Taškai

Žinutės: 802
Miestas: Vilnius
Prisijungė: 2009-01-21
Lap 12, 2017
irisas sako:
idealiausia kai vientisas modelis bet jei intersectinas irgi nera blogai. ten paskum su tuo stl vieweriu pasikoreguoji klaidas.
svarbiausia kad butu uzdaras ir atitiktu printerio pajegumus - jei ten printina ta pigia plastmase tai kad nebutu smulkesniu detaliu nei jis atprintis ir reik turet omeny, kaip tas modelis ten stoves nes printins kaip paduosi - paskum gali ten ant kaktos snarglys koks but tam modeliui.
dar kiek pamenu shell'a reik det nebaisiai plona jei tokio reik, nes paskum skyliu bus. bet is esmes jei printini ne pas kaimyna sklepe tai tas kas printina priziuri/paziuri kad modelis normalus butu.
ai ir da ziurek skale labai. ir ten isexportines pasicekink su stl vieweriu kokiu nors, kad nebutu tokiu plaukeliu ant jo.
0 Taškai
«12»
Jums reikės prisijungti, jei norite rašyti atsakymą.